رییس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه حسن خلق و تکریم مراجعان به سیستم قضائی مورد تاکید است،گفت: قضات و کارکنان اداری باید به نگرانی ها و دغدغه های مردم و مراجعان به سیستم قضایی پاسخ مناسب دهند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، و نقل از کرمان وکیل“یدالله موحد” در دیدار با قضات و کارکنان اداری شهرستان زرند ضمن تبریک میلاد امام حسن مجتبی علیه السلام اظهار کرد: حضرت آیت الله رئیسی، ریاست قوه قضاییه با نگاه تحولی پا به عرصه گذاشته اند و در این خصوص نیازمند همکاری کامل قضات  و کارکنان  دستگاه قضائی هستند.

وی خطاب به پرسنل دستگاه قضائی در استان کرمان گفت: باید شبانه روزی تلاش کنیم و از تمام ظرفیت ها بهره گیرفته تا رو به جلو و در راستای سیاست های کلان قوه قضائیه گام برداریم به گونه ای که مردم شاهد تحول جدی در قوه قضائیه باشند و احساس عدالت نمایند.

رییس شورای قضایی استان کرمان به محورها و رویکردهای جدید قوه قضاییه اشاره کرد و افزود: کاهش ورودی پرونده ها به سیستم قضایی، کاهش موجودی و کاهش اطاله دادرسی و کاهش جمعیت کیفری زندانها از اولویت‌های کاری در دادگستری استان کرمان خواهد بود

وی با اشاره به اینکه در راستای ارتقای رضایتمندی عمومی جامعه از قوه قضاییه، مقابله و مبارزه با کلاش‌ها و کار چاق کن‌ها در دستور کار حفاظت و اطلاعات دادگستری استان کرمان قرار دارد، گفت: یکی از مواردی که موجب رضایتمندی عمومی خواهد شد قطعا افزایش کیفیت دادرسی ها و اتقان آراء خواهد بود.

 این مقام قضایی با اشاره به اینکه عوامل متعددی در رابطه با طولانی شدن زمان دادرسی ها نقش دارند، افزود: قضات،کارکنان اداری، کارشناسان رسمی دادگستری، وکلا و ضابطین دستگاه قضایی هرکدام در حوزه کاری خود می‌توانند در جهت کاهش اطاله دادرسی تلاش کنند .

نماینده عالی دستگاه قضایی در استان کرمان تصریح کرد: تلاش شبانه‌روزی قضات و کارکنان اداری باید بر روزآمد شدن و کارآمد شدن دستگاه قضایی باشد و زمانی مردم در جامعه احساس عدالت می کنند و طعم شیرین عدالت را خواهند چشید که رسیدگی به پرونده ها به نتیجه برسد و احکام به موقع و سریع اجرا شوند.

موحد رویکرد قوه قضاییه در سال جدید را تکریم مراجعان به دستگاه قضایی دانست و گفت: یکی از سرفصل ها مهم دستگاه قضایی در استان کرمان در سال جاری بحث حفظ کرامت، عزت، حرمت و توجه به دغدغه‌های مردم خواهد بود و به طور جد آن را دنبال خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *